advertise
بررسی ورمی کمپوست

بررسی ورمی کمپوست

کشاورزی سبب شد تا انسان بتواند آرام آرام به زندگی اجتماعی روی آرود و پایه های تمدن امروزی را شکل دهد. در امور کشاورزی گاهی اوقات نکاتی بسیار مهم وجود دارد که بسیار خارق العاده است. تیم پالیز کشت در این مقاله قصد دارد تا به بررسی ورمی کمپوست بپردازد. برای آشنایی با ورمی کمپوست می بایست ابتدا بدانیم ورمی کمپوست چیست و چه مزایا و معایبی دارد.

کود ورمی کمپوست

کود ورمی کمپوست

انسان همواره در طول تاریخ تلاش داشته است تا بتواند به وسایل مختلف چنگ زند و آن ها را در اختیار خود درآورت و بتواند با توسل به آن ها، آسایش و آرامش را برای خویشتن به ارمغان آورد. کشاورزی را می توان منشا شکل گیری زندگی اجتماعی انسان به حساب آورد. کشاورزی نیاز به انواع مواد و تجهیزات و بذر ها و ... دارد تا به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز های انسان شود.

جایگزین های کوکوپیت

جایگزین های کوکوپیت

انسان با کشاورزی یک رابطه تنگاتنگ و طولانی مدت را برقرار کرده است و از دوران گذشته تا به امروز شاهد هستیم که انسان توانسته است با توسل به کشاورزی، خوراک و پوشاک خود را تهیه کند و پیشرفت نماید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از وسایل و موادی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند دچار تحولی اساسی شده اند. خاک یا بستر گیاهان نیز از این دایره خارج نیستند.

کوکوپیت چیست و به چه کار می آید

کوکوپیت چیست و به چه کار می آید

نقش کشاورزی در زندگی انسان از ابتدای تاریخ تا به امروز بسیار مهم بوده است. از ابتدای شکل گیری زندگی اجتماعی، انسان درصدد بوده تا در مکانی سکنی گزیند که نزدیک به آب باشد و مناسب برای پرورش انواع گیاهان. کشاورزی سنتی تفاوت بسیار زیادی با کشاورزی مدرن و مکانیزه اتمروزی دارد. بستر یا خاک برای پرورش گیاهان بسیار اهمیت دارد. یکی از بستر های که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کوکوپیت Cocopeat نام دارد.

جایگزین هایی برای خاک پیت ماس

جایگزین هایی برای خاک پیت ماس

کشاورزی، باغداری، دامداری یکی از ارکان اصلی زندگی بشر از ابتدای تاریخ بوده است. ما قصد داریم تا شما را با کشاورزی و باغداری نوین آشنا کنیم زیرا که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، بسیاری از مواردی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند دارای جایگزین های شده اند. پالیز کشت با توجه به کارگیری کارشناسان خبره و آشنا به علم روز در ساختار خود، توانسته است تحولی در امر کشاورزی و باغداری و گلخانه داری ایجاد نماید.

همه چیز در مورد پیت ماس

همه چیز در مورد پیت ماس

به عقیده تاریخ دانان و متخصصان، تاریخچه کشاورزی به حدود ده هزار سال پیش باز می گردد. اگرچه آغاز کشاورزی که گستره ‏عظیمی از سراسر دنیا را در بر گرفته بود، از قرن ها پیش رو به گسترش نهاد، اما با این وجود گامهای اساسی در کشاورزی را می ‏توان به قرن گذشته نسبت داد. در یک قرن گذشته پیشرفت های چشمگیری در کلیه اصول و راه های کشاورزی از قبیل سیستم های ‏آبیاری، کودها و سموم کشاورزی، اصول تناوب زراعی و ... برداشته شد.

آشنایی با پیت ماس

آشنایی با پیت ماس

انسان، عجین شده است با گیاهانی که در اطرافش قرار دارند. گیاه را نمی توان از زندگی انسان، حذف شده تصور کرد. از ابتدای تاریخ، انسان در پی آن بوده است که بتواند در مکانی سکنی گزیند که مملو از انواع گیاه باشد. پیشرفت انسان سبب شده تا کشلورزی به نوبه خود دچار تحول شود. بهره گیری از دستاوردهای انسانِ متمدن از دانش، موجبات پیشرفت چشمگیر کشاورزی شد.